Фановите загрижени за Кејт Мос, ИЗГЛЕДА НЕПРЕПОЗНАТЛИВО!

12 септември, 2020
кејт мос насловна

Кејт Мос порано важеше за најзгодниот модел со необична убавина, а денес е скоро непрепознатлива.

Поранешната манекенка беше фотографирана во Лос Анџелес, а токму овие фотографии предизвикаа многу коментари, главно загрижувачки.

Неуредна коса и уморно лице не се нешто на што се навикнати од неа. Загрижените обожаватели се прашуваат што се случило со неа.

„На нејзиното лице може да се види дека не е среќна“, прокоментира еден обожавател.

„Дали нешто навистина и пречи или можеби само имала лош ден, не знаеме, но дефинитивно изгледа навистина лошо“, следеше друг коментар.