Фирмата на Мајкл Џексон доби на суд: Џејмс ги тужеше за прикривање на злоделата на познатата поп ѕвезда!

27 октомври, 2020
2183049_profimedia0016501889_ls


Судот во Лос Анџелес ја отфрли тужбата на Џејмс Сејфжак (42), која тој ја покрена против две компании на починатиот крал на попот Мајкл Џексон. Претходно, Џејмс тврдеше дека тие компании се основани со цел да се олесни и покрие злоупотребата на деца на Џексон. Адвокатот на Џејмс рече дека тој посочил дека неговиот клиент е вработен во една од компаниите и дека требало да го штитат како малолетник.

Сепак, судијата Марк А. Јунг верува дека тужителот не докажал поврзаност со компаниите, поради што тие би биле обврзани да го заштитат од Џексон. Адвокатите што ги застапуваат управителите на имотот на Џексон велат дека се задоволни што судот утврдил дека Сејфчак нема основа за тужба, која датира од 2014 година. Џејмс најави жалба на одлуката на судијата за отфрлање на тужбата. Инаку, во документарниот филм „Leaving Neverland“, Сејфчак и Вејд Робсон раскажаа како Џексон сексуално ги злоставувал додека биле на турнеја со него како деца. Робсон тврдеше дека Мајкл го злоупотребувал сексуално од седум до 14 години, а Џексон рекол дека тој бил жртва на кралот на попот од 10-годишна возраст до влегувањето во пубертет.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum