Фотографијата на Дејвид Бекам и неговата ќерка предизвика лавина коментари: „Не разбирам такви родители…“

21 октомври, 2020
f_9097971_1024

Еден од обожавателите на Бекамови напиша дека таквиот начин на покажување љубов знае да шокира, но дека го разбира.

Фановите на поранешниот англиски фудбалер Дејвид Бекам (45) и неговата сопруга Викторија (46) влегоа во сериозна дискусија кога поранешниот член на поп групата Спајс Грлс објави фотографија на својот Инстаграм профил на која нејзиниот сопруг ја бакнува во уста својата ќерка Харпер (9), пишува Daily Mail.

Фотографијата од бакнежот е направена додека Дејвид и Харпер заедно собирале овошје, зеленчук и цвеќиња во органската фарма Daylesford Organic Farm, а фановите на семејството Бекам се прашуваат дали е соодветно Дејвид да ја бакнува својата ќерка баш така.

View this post on Instagram

The best daddy💕 @davidbeckham #HarperSeven X

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

“Го обожавам вашето семејство, но никогаш не ги разбрав родителите кои ги бакнуваат своите деца во уста. Како и да е, ви посакувам се најдобро”, напиша еден корисник на Инстаграм. „Ве молам, престанете да ги бакнувате децата во уста !!!!“, додаде друг корисник. „Зошто ја бакнува во уста?“, Се прашува третиот.

Една од обожавателите на Бекамови, која се вклучи во дискусијата за бакнежот, напиша дека таквиот начин на покажување љубов може да шокира, но дека ја разбира невиноста во тој момент.

“Секогаш се чувствувам непријатно кога гледам бебиња и деца како се бакнуваат во устата, но сигурна сум дека тоа го направив тоа безброј пати, без размислување. Луѓето го поврзуваат бакнувањето во уста со интимниот чин на љубовници, но припадниците на некои култури ги поздравуваат сите и знаат како да ги одделат чувствата на љубов и приврзаност кон таа страст “, напиша таа. „Ние мора да бидеме свесни за тоа и не треба да ни биде чудно затоа што не го сфаќаме тоа.

Бројни корисници напишаа дека фотографијата на Викторија Бекам не покажува ништо лошо и дека тие исто така ги бакнуваат своите деца од сите возрасти во устата. „Ви благодарам што покажавте дека е сосема нормално татко да ја бакнува својата ќерка во уста за да и покаже дека ја сака“, напиша еден корисник.

„Отсекогаш сум ги бакнувала своите деца во уста и немам проблеми со тоа, како и тие. Јас го правам тоа и денес, а моите деца имаат 24 и 18 години. Оние што мислат дека е нешто лошо, треба да се запрашаат зошто така мислат. Тоа е сладок и невин гест “, додаде друг.

“Тој е нејзиниот татко. Јас сè уште ги бакнувам моите деца во уста затоа што тие се мои и ги сакам”, заклучил трет.

Ова не е првпат да се објави фотографија на која Бекам ја бакнува ќерка си во уста. Поранешниот фудбалер мораше да се брани во 2017 година од злонамерните коментари на социјалните мрежи, а потоа изјави дека тој и неговата сопруга секогаш им даваат на своите деца љубов и внимание.

„Ги бакнувам сите деца во уста“, рече Бекам додека се дружеше со обожавателите на Фејсбук. “Бруклин можеби не. Тој има 18 години, па би било малку чудно за него, но јас многу ги сакам моите деца”.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum