Георгина сподели убави вести: Најстариот син на Роналдо наполни 10 години!

17 јуни, 2020
cristiano-ronaldo-georgina-rodriguez-t

Еден од најпознатите фудбалери во светот, 35-годишниот Кристијано Роналдо и неговата девет години помлада вереница, Георгина Родригез, имаат посебна причина за славење.

Како што открија и самите на нивните Инстаграм профили, најстариот син на фудбалерот, Кристијано Јуниор, кого го доби со помош на сурогат мајка, денес наполни 10 години.

  • Среќен роденден на најдобриот брат! Се будам секој ден со желба да ве натерам да се чувствувате среќни и сакани. Денес е посебен ден за сите. Те сакаме, мамо и тато – напиша атрактивната Георгина под веселата фотографија во која позира со своите деца, малиот славеник, две и полгодишните близнаци Ева и Матео, кои фудбалерот ги доби и со помош на сурогат мајка и двегодишната ќерка Алан.