Гитарата на Курт Кобејн е на аукција: Oткриена е и посебна преграда

12 мај, 2020
Курт

Што мислите, колку можат да чинат делови од облека на славните, а колку на познати личности кои веќе не се живи? Џемперот на фронтменот и гитаристот на групата Нирвана, Курт Кобејн, минатата година беше продаден за рекордни 334.000 долари, а сега е редот на неговата гитара, за која се очекува да достигне возбудлива продажна цена.