ГО ЗНАЕТЕ ОД ТРИЛОГИЈАТА “Star Wars”: Актерот Џереми Булок почина, по долго и тешко боледување!

19 декември, 2020
313049_2409697-profimedia0577048609-ls_ff

Британскиот актер Џереми Булок почина на 75-годишна возраст.

Тој го толкуваше ликот на Боба Фета во првите три дела на „Војна на Sвездите“. Според „Варајети“, актерот починал од компликации предизвикани од Паркинсонова болест.

“Тој почина опкружен со своето семејство во болницата, откако се бореше со Паркинсоновата болест. Тој имаше долга и успешна кариера, подолга од 45 години. Тој беше многу врзан за своето семејство,на сите неверојатно ќе ни недостасува”, рекоа неговите агенти во официјалното соопштение.

Покрај „Војна на Sвездите“, Булок глумеше и во продукции како „Новаците“, „Октопуси“ и „Доктор кој“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi