Гола за првпат се појавила на 17 години во еротска серија, а лажела за годините, па и самата себе се збунила

29 април, 2020
Naslovna

Атрактивната Шпанка Пенелопе Круз го привлече вниманието на јавноста за нејзината убавина откако се здоби со светска слава, а тешко е да се поверува дека го слави својот 46-ти роденден.

Како 15-годишник, Пенелопе го направи своето актерско деби во музички спот за песната „La Fuerza del Destino“ од Мекано. После тоа, таа доби главна улога на шпанскиот канал Телечино, на кое беше домаќин на телевизиското шоу „Ла Квинта Марта“.

Но, пред да стане целосно ангажирана во актерството, Круз девет години вежбаше балет, и често се шегува дека има борбени лузни за да го докаже тоа. „Сите мои прсти се свиткани. Нозете ми крвареа од премногу танцување, а ноктите ми паѓаа и црни стануваа. Кога ги гледам нозете сега, тие ми прават голема разлика“, рече Пенелопе.

Дури и на 17-годишна возраст, Круз се појави целосно гола во една епизода од француската еротска серија „Серија роза“. Актерката се прослави во Холивуд во 2001 година со филмот „Небо од Ванила“ во кој глуми Том Круз заедно со неа. На сетот, таа и Круз, кој се разведе од Никол Кидман, се заљубија.

Тие само ја објавија својата врска со јавноста кога актерот официјално се разведе, а ја прекинале врската  во јануари 2004 година. Том и Пенелопе преку портпаролот рекоа дека тие едноставно презеле различни патишта и ќе останат пријатели. Сепак, беше објавено во јавноста дека актерката го напуштила поради неговата опсесија со религијата или Скиентологијата.

View this post on Instagram

Oscar snack!! @salmahayek ❤️

A post shared by Penélope Cruz (@penelopecruzoficial) on


Патем, Круз се омажи за нејзиниот шпански колега Хавиер Бардем  во 2010 година. Само една година подоцна, тие ги добија нивниот син Лео и ќерката Луна во 2013 година. Пенелопе досега има направено четири филмови со сопругот, а тие се запознале уште во 1992 година во сетот на „Jamon Jamon“.

Последниот од нивните филмови е психолошки трилер „Сите ги знаат сите“, што го снимија пред две години.

„Секогаш е малку страшно да glumite со сопругот затоа што мора да уживате во приказна која може да биде малку вознемирувачка, затоа внимавајте да не влезете премногу длабоко во темата.