Големото срце на Елтон Џон – погледнете што направил за својата поранешна девојка

8 јуни, 2020
elton-john-abc-ml-180125_16x9_992

Елтон Џон веќе со години е во брак со Дејвид Фурниш, со кој има има и два сина. Но пред 50 години тој имал и девојка, Линда Ханон.

Тие биле заедно за време на седумдесеттите, а Линда била инспирација за песната „Someone saved my life“.

Меѓутоа таа сега се нашла во невоља – потребна и била операција на колената за вградување на вештачки чашки.

„После долго размислување пратив меил до менаџерот на Елтон и во него внесов неколку детали за кои само Џон би се сеќавал, врзани за нашата врска“ – рекла Линда за британските медиуми.

Џон брзо после тоа стапил во контакт со неа и ѝ ја платил операцијата, пренесува The Sun.

После врската со Линда, Елтон бил во брак со Рената Блауел во текот на 80′ но се развеле во 1988 година и тогаш јавно признал дека сака мажи. Со Дејвид е во врска од 1993 година и ги имаат седумгодишниот Илајџи и деветгодишниот Закарија.