Горан Ристовски ги замени тапаните со микрофонот: Неговата „Грешна жена“ е хит во најава!

19 октомври, 2020
Naslovna-slika-Goran-Ristovski-1068x1233

Секогаш со нетрпение чекам да слушнам песна на која може да има епитет хит, а песната што ја слушнав пред некој ден по препорака на Игор Христов од „Биоритам“, „Грешна жена“ има знак на хит! Како можам да го кажам тоа со сигурност?! Многу е едноставно, бидејќи песната победува при прво слушање, има ритам што носи, има рефрен за пеење, текст што брзо ми го привлекува увото и можеби најважното нешто што ме освои е ретро стилот од 90-тите кој беше актуелен за време на мега популарната група „Опус“, тоа значи ориентален звук кој совршено одговара на нашата клима.

Сега, конечно, да кажеме нешто за изведувачот кој не е познат на пошироката јавност. Оваа песна премиерно ја изведе велешанецот Горан Ристовки, кој веќе некое време живее во Франкфурт, Германија. Овој музичар долго време беше активен како тапанар, поврзан со вокал, но и како пејач во многу ансамбли. Пред да вежба во соло водите, тој беше дел од „Ориентал бенд“, и само со своите колеги ја сними песната „Грешна жена“ во студиото на Љупчо Соколовски, додека видеото беше дело на продукцијата на Балканска музичка телевизија – „Арт студио“.


Комплетен автор на песната е Горе Петрушев, колега тапанар од групата „Саманта“ кој му ги предаде авторските права на Горан. Интересно е што Горан е заинтересиран и за менаџмент, односно тој е задолжен за кариерата на неговиот колега Руфат Селимовски Роки, кого пошироката јавност го запозна преку музичкото шоу „Никогаш не е доцна“, и исто како што се појави и неговата поддршка Горан.

Она што привлекува внимание во видео клипот со кој Горан ја промовираше својата песна „Грешна жена“ се неговите колеги, познати музичари од различни ансамбли, кои во оваа прилика му се придружуваат со Ристовски и уживаат во песната со очигледен ентузијазам.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum