Хајди Клум во неволја: „Исус му рекол да ме посети“

18 септември, 2020
profimedia-0487805908

Не ѝ е сѐедно…

Не е тајна дека славните честопати се наоѓаат во неволја поради „лудите“ обожаватели, кои ги следат скоро секој ден. Некои од случаите се целосно безопасни па обожавателите сакаат само автограм или фотографија, но некои се посериозни, па лудите обожаватели понекогаш завршуваат на суд. Хајди Клум (47), една од најпопуларните модели во светот, деновиве имала и необичен случај со обожавател, пренесува ТМЗ.

View this post on Instagram

I L💚VE me S💙ME @moschino

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum) on

Имено, непознат маж тропнал на вратата од нејзината луксузна вила во Бел Аир, тврдејќи дека на адресата на познатата Хајди – Хесус го испратил Исус. Тој му рекол да го посети моделот. Иако Хајди беше дома за време на необичната посета, некој друг ја отвори вратата. Наскоро полицијата била повикана во замокот вреден скоро десет милиони долари.

View this post on Instagram

😁❤️ @agt

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum) on

Навидум безопасниот човек, според споменатите медиуми, бил збунет и не можел да каже точно зошто ја посетил Хајди. Неговиот единствен аргумент, како што е наведено, бил дека бил испратен од Исус. Човекот, заклучи полицијата, очигледно има ментални проблеми и наскоро бил сместен во психијатриското одделение.