Хари и Вилијам одбија да ја коментираат новата сезона од серијата The Crown: „Очекувајте вознемирувачки сцени во кои принцезата Дијана се бори со булимија“

14 ноември, 2020
Dijana-Princeza-e1572431960980

Бајката за принцезата Дајана, која на крајот се претвори во кошмар, е овековечена во многу серии, играни филмови и документарни филмови, вклучувајќи ја и серијата „Круната“ или „The Crown“, која го следи животот на британското кралско семејство, отворајќи им врата на поболните моменти во нејзиното срце. Фокусирајќи се на 80-тите години на минатиот век, новата сезона на оваа серија објавена на Нетфликс оди длабоко во приказната за бракот на Лејди Ди и принцот Чарлс, како и во приказната за борбата на Дијана со булимијата и љубовните врски, и принцот Чарлс и Лејди Ди.

Не е прв пат животот на Дајана да се драматизира по нејзината прерана смрт на 37-годишна возраст во сообраќајна несреќа во Париз во 1997 година, но постојаното преиспитување на нејзината приказна дополнително ги притиска Вилијам и Хари, без оглед дали гледаат такви емисии или не, велат кралските експерти.

„Откако таа почина, тие ги молеа луѓето да ја остават својата мајка да почива во мир затоа што им беше неверојатно вознемирувачко“, објасни британскиот кралски биограф Пени Џунор, додавајќи: „Мислам дека им беше навистина неверојатно тешко… Можеби ставија ролетни, тие не гледаат ништо од тоа и ги покриваат ушите, не знам. Но, навистина чувствувам низ што минуваат ’.

Претставниците на Вилијам и Хари одбија да ја коментираат новата сезона на „Круната“, но Хари, кој имаше 12 години кога почина Лејди Ди, во 2017 година изјави дека смртта на неговата мајка имала сериозно влијание не само на неговиот личен живот, туку и на неговата работа за да можеме да замислиме само како се чувствуваат. Од друга страна, Нетфликс предупреди дека тие ќе бидат многу отворени во прикажувањето на животот на Дијана, особено вознемирувачките сцени во кои таа се бори со булимија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi