Хелена Кристенсен ги остави своите фанови без здив: Поранешниот ангел на Викторија се капе во ледена река!

13 мај, 2020
Naslovna

Данскиот супермодел Хелена Кристенсен (51) и поранешна „Ангел на Викторија“ решија да направат необичен потег во самоизолација за време на пандемијата на вирусот корона.

Таа од средината на март престојува во планините Каткил во Њујорк со нејзината пријателка Камила Стаерк и нејзиниот син Мингус, од каде им се пофали на фановите на зачудувачките снимки.

Имено, Хелена објави видео на Инстаграм во кое беше во костим за капење му пркоси на снегот што паѓа со влегување во ледена река за да се искапе.

View this post on Instagram

May Day – Latest spring snowfall since 1977

A post shared by Helena (@helenachristensen) on


„Еден ден во мај. Првиот пролетен снег од 1977 година“, напиша таа во описот на видеото.  

Ова видео собра повеќе од 304.000 лајкови и мал број коментари од обожавателите кои аплаудираа за нејзината храброст да влезе во водата како да е лето, и покрај ниските температури. Можеби славниот супермодел ја поддржува тезата дека изложување на телото на ниски температури може да го забрза метаболизмот, да ги намали воспалителните процеси и да го подобри спиењето.