Хирург открива кои естетски операции ги правела Клои Кардашијан, и колку ќе ѝ траат!

10 јуни, 2020
imageedit_207_2594369067

Изгледот на Клои Кардашиан се менува секојдневно, а огорчените фанови тврдат дека тоа е како резултат на бројните операции кои старлетата ги прави.

Клои Кардашиан (35), неодамна ги шокираше обожавателите кога објави фотографии на своите социјални мрежи на кои изгледа потполно различно, благодарејќи на филтери, но и естетска хирургија, пишува Mirror.

Фановите ја обвинија дека се користи со естетски зафати за на секоја слика да има различно лице. Но, Клои сепак се бранеше и остро возврати кога беше прашана зошто изгледа различно.

„Тоа е заради неделните трансплантации на лице“ – беше нејзиниот саркастичен одговор.

Таа и другите сестри од кланот Кардашијан не се имуни на услугите на пластичните хирурзи, но не откриваат што имаат правено, а Клои дури во 2016 призна дека има привремени филери.

Клои одбива да признае дали го оперирала својот нос, а објаснува дека изгледа различно секој пат заради нејзините вештини за шминкање, како и нејзиното слабеење. Но некои стручњаци не се слагаат со тоа.

Хирургот во MYA Cosmetic Surgery вели дека според фотографиите, можно е таа да била на зголемување на градите. Со тој зафат, се зголемува величината, обликот и обемот на градите со помош на импланти.

View this post on Instagram

location: under bitches skiiiinnnnn 💋

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Исто така потенцира дека е можно таа неодамна да правела ринопластија.

  • „Носот изгледа помал, а врвот на носниците е потесен во однос на претходни фотографии. Хируршкиот зафат со кој се смалува визуализацијата на носните структури на врвот на носот се вика аларна редукција. Таа промена на изгледот на носот се постигнува само со операција, а не со шминка.“ – вели хирургот.

Тој верува дека Клои и неодамна ставила филери на усните, бидејќи тие делуваат пополни во однос на порано, а тоа е највидливо кога таа се смее. Стручното лице кое го правеле зафатот постигнале многу природен резултат.

Хирургот додава дека е можно Клои да била на инекции за брчките, кои често ги викаат ботокс третмани, бидејќи пределот на очите и челото ѝ се мазни и без брчки.