Хит видео на Ентони Хопкинс: Прво танцуваше со хитот на Дрејк, а потоа им се обрати на Шварценегер и Сталоне

9 мај, 2020
ентони

Видеото на славниот актер ги воодушеви сите негови обожаватели

Актерот Ентони Хопкинс (82) солидно ги коисти социјалните мрежи во својата деветта деценија. Имено, добитникот на Оскар сега е „зависен“ од славниот TikTok, а таму објави видео во кое воодушеви многу негови обожаватели.

На почетокот на снимањето, Ентони Хопкинс танцуваше на хитот на канадскиот рапер Дрејк. Кога заврши со тоа, тој им се обрати на колегите – Арнолд Шварценегер и Силвестер Сталоне.

Ова видео е креирано како дел од предизвикот „toosieslide“, а видео-материјалот на Хопкинс стана вирален на социјалните мрежи.

“Ентони, секој ден ми даваш причина да те сакам. Најдоброто нешто што сум го видел денес”, беа некои од коментарите на видеото.