Холивудската ѕвезда заедно со својот сопруг осудени на затворска казна: „Би сакала да можам да го вратам времето назад“

22 август, 2020
7f72ff751e9443139fb22d2dcee13a85_18

Американската актерка и sвезда од серијалот „Full House“ Лори Лофлин ќе мине два месеци во затвор, а нејзиниот сопруг Мосимо Гианули пет месеци, тоа е официјална пресуда заради нивната вмешаност во давање мито на колеџот на нивните ќерки.

Лори била сослушана откако нејзиниот сопруг и кимнал пред судијата Натаниел Гортон како знак дека разбирал што кажува, а потоа се распадна и заврши во солзи тврдејќи дека ѝ е многу жал за сè и целиот живот ќе работи на извинување.

Сопружниците ја негираа вмешаноста во случајот со месеци, но на почетокот на ова лето ги сменија изјавите и прифатија спогодба за молба.

Мосимо побарал да ја издржи казната во Ломбок кај Санта Барбара, а таа во Викторвил, но за тоа ќе се одлучи подоцна и двајцата ќе платат казна од вкупно 350.000 американски долари.

“Благодарам што ми дозволивте да изразам колку ми е жал. Донесов ужасна одлука затоа што сакав да им дадам на моите ќерки нефер предност пред другите. Притоа, ја игнорирав интуицијата и си дозволив да го исклучам мојот морален компас. Тоа само ме поткопа и ги намали сите достигнувања на моите ќерки. Посакувам да можам да го вратам времето и да постапам поинаку, но можам само да преземам одговорност и да продолжам напред. Имам голема верба во Бога, верувам во „вадење“ и ќе направам се што е во моја моќ да се „извадам“ “, изјави Лори пред судот.

Лори и Мосимо беа меѓу десетици други родители кои плаќале мито на колеџот, меѓу кои и ѕвездата на „Очајни домаќинки“, Фелисис Хафман, која беше осудена на две недели затвор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris