Холивудскиот актер излезе од затвор па пукал во својата девојка, а на крај си пресудил себе си

21 мај, 2020
Annotation 2020-05-20 230316

Хаген Милс од порано и бил познат на полицијата поради силување за што бил осуден на една година и излегол минатата недела. Ѕвездата на серијата „Baskets” се обидел да ја убие својата девојка Ерика Прајс во нивниот дом во Мејфилд, откако пукал во неа и ја погодил во градите и во рака, за на крај да си пресуди сам и се застрелал во главата. Парот има и 4 годишна ќерка, Мила која во моментот на настанот била во домот заедно со мајката на Ерика но за среќа биле неповредени.