ИГРА КОШАРКА,ОБОЖАВА СЕКС И СЕ СЛИКА ЗА ПЛЕЈБОЈ: Не знам дали сакам жени или мажи!

9 октомври, 2020
баскет

Прво гола на насловната страница на магазинот ESPN, а потоа гола на насловната страница на Плејбој! Таа очигледно нема проблем да го покаже своето тело.

Австралиската кошаркарка Лиз Кембриџ повторно ја шокираше јавноста. Прво со провокативни слики за познато списание, а потоа и со изјави за неговата сексуална ориентација.

Оваа кошаркарка од Лос Анџелес пристап и стандарден репрезентативец на Австралија позираше гола, но зборуваше и за тоа колку сака секс. Често, вели таа, и било забрането да го истакнува тоа.

” Да, јас сум спортист кој сака секс. Имам над два метра и што сега? Па и ние сме луѓе, имаме секс. Како кошаркар, чувствував дека не можам да бидам секси. Само ме замолија да седам, да молчам, да тренирам напорно и да спортувам “, рече Лиз.

Лиз е родена во Лондон, но игра за Австралија. Нејзиниот татко е Нигериец, додека нејзината мајка е Австралијанка и поради неа, таа започна да се занимава со спорт. Во кариерата опфатена во 2007 година, таа смени голем број клубови и во моментов игра во ВНБА, женска верзија на НБА-лигата.

Според податоците достапни на Интернет, Лиз Кембриџ (29) е висока 203 сантиметри, тешка е 98 килограми и тренира кошарка скоро дваесет години.