Илон Маск и Гримс го сменија името на нивното машко дете-Римските броеви изгледаат подобро!

27 мај, 2020
ilon

Илон Мaск е официјално татко на седмиот син, и избра едно од најуникатните имиња за своето дете за кое некогаш сте слушнале: X Æ A- Xii Маск. Неговата партнерка, канадската поп пејачка Гримс го роди детето на 4 мај и го споделија неговото целосно уникатно име – кое првично беше X Æ А-12 – на Твитер. 

„Х, непознатата варијабла “, напиша Гримс во твит во кое се детализира името на нејзиниот син. “Æ, моето необично спелување на АИ (љубов и /или вештачка интелигенција). А-12 = претходник на СР-17 (нашиот омилен авион). (A = Архангел, мојата омилена песна).Гримс подоцна сподели дека името на нејзиниот син е се чита „Екс“, слично како буквата X.Се чини дека  Гримс и Маск се чини дека комбинираа многу од нивните и интереси , за да на крај го добиеме најуникатното име за бебе што  некогаш сме го виделе.

Кога Илон и Гримс за прв пат го објавија името на Х, прашањето беше, дали овој вид на име дури е „дозволено“? Еден експерт за име на бебиња рече дека веројатно не, па дури и со измени да ги елиминираат броевите во името, тој сè уште може да биде проблематичен во поглед на државните закони.

„X Æ A-12 најверојатно нема да ги помине правните закони“, рече Лора Ватнберг за Слејт. „Калифорнија, како и многу држави, ги дефинира имињата што се состојат од букви – конкретно 26 букви од англиската азбука. Владините бази на податоци ќе ги исфрлат интерпункциските значи и капитализацијата во средина на името, ќе го заменат АЕ за Æ и ќе ги отфрлат нумеричките знаци. Значи, X Æ A-12 ќе стане Xaea…

Иако сè уште е нејасно како да го изговориме целосното име на Х – и ние не сме сигурни дали ова е шега или не – нашите честитки одат кај парот за нивното новороденче, кој изгледа крајно симпатично на фотографијата каде што е во прегратките на својот татко.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi