Им ги кршеше срцата на мажите, некои ги напуштија своите жени поради неа, а сега проговори за тешките моменти во нејзината кариера: „Понекогаш грешeв“

7 ноември, 2020
Screenshot_1

Софија Лорен започна да глуми во 1950 година и е во пензија во последните 11 години од која се врати заради филмот на нејзиниот син „The Life Ahead“.

Поранешниот секс симбол Софија Лорен (86) зборуваше за својата завидна кариера по повод враќањето во глумата по пауза од 11 години.

Добитничката на Оскар во интервју за „The Guardian“ призна дека честопати морала да си каже себе си да биде силна кога се бори со самодовербата. Софија искрено ги раскажа своите искуства за време на нејзината актерска кариера бидејќи гледачите наскоро ќе можат да уживаат гледајќи ја во филмот на Netflix „The Life Ahead“ во режија на нејзиниот син Едоардо Понти.

Лорен откри како се тешела во моменти кога се чувствувала изгубено и болно. “Понекогаш се чувствував така. Си велев:”‘Ќути. Биди силна. Само продолжи и обиди се. Понекогаш правиш грешки, а понекогаш и победуваш. Направив некои грешки, но сепак победив”, рече легендарната актерка.

Во филмот, во режија на нејзиниот син, Лорен ја отелотворува Мадам Роуз, преживеана од холокаустот, која помага во воспитувањето деца на проститутки. Актерката ја коментираше сличноста на новата улога со претходната.

“Работите не се менуваат многу. Телото се менува. Умот не”, истакна таа. Инаку, Софија, која е родена како Софија Вилани Скиколоне, е една од најголемите икони на златното доба на Холивуд, а својата кариера ја започна во 1950 година.

Доби Оскар за најдобра главна актерка за улогата на Чезира во воената драма во 1960 година „Two Women“ и тоа беше првпат да освои награда во странски филм.

Патем, на врвот на својата кариера, Софија беше позната како голема заводничка која ги кршеше срцата на многу мажи. Во јавноста протекоа информации за нејзината несомнена врска со Питер Селерс со кого сними музички албум.

Питер ја остави својата сопруга поради лудилото по Лорен, а таа на крајот сепак го одби. Исто така имала афера со колегата актер Кери Грант и глумела со него во филмот „Houseboat“, за кој неговата тогашна сопруга го пишувала сценариото. Иако уживаа во страсна романса две години, Кери и Софија раскинаа огорчени од врската и останаа во трајно лоши односи. Очигледно Кери дури сакал да се смири со својата љубовница, но Софија му испратила јасна порака со стапување во брак со Карл Понти.

Тие заедно имаа два сина, а таа остана вдовица во 2007 година кога Понти почина поради компликации на белите дробови.

Во текот на нејзината кариера, постоеше јавен интерес за нејзините интимни фотографии. Токму поради ова, Лорен покрена тужба во 1999 година против 79 страници за филмови за возрасни за објавување на нејзините голи фотографии.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi