ИМА СОПЕРНИЧКА: Адел фатена во љубовен триаголник

7 октомври, 2020
adele

Која ќе биде прва?

Откако минатата година се разведе од поранешниот сопруг Симон Конечки, британската музичка дива, 33-годишната Адел е соло. Но, и тоа наскоро може да се промени. Можеби. Имено, добро упатени извори за списанието „Heat“ откриле дека на Адел многу ѝ се допаѓа 38-годишниот британски рапер и продуцент Скепт, со кого веќе некое време има блиско пријателство, но би сакала и врска. Проблемот е што поранешниот супермодел Наоми Кембел (50), која е добра пријателка со него веќе неколку години, се чини дека ги има истите чувства за Скепт. Адел сега се најде во љубовен триаголник и мора да се бори за вниманието и наклонетоста на човекот кој се провлекол во нејзиното срце.

„Адел е одлична со Скепт, тие уживаат да се дружат. Но, во Наоми има многу сериозна конкуренција, иако би рекол дека Адел досега има мала предност“, откри извор близок на пејачката.

„Адел тврди дека само убаво се забавува со него, но на сите им е повеќе од јасно дека и таа и Наоми се заљубија во него и дека и двете би сакале посериозна врска“, додаде изворот. Портпаролот на модната икона рече дека нема вистина во тие наводи, но дека Наоми и Скепт се само добри пријатели, а Адел сè уште не зборувала за тоа.

 Адел беше видена со Скепт во Лондон минатиот месец, а очевидците тврдат дека изгледале како навистина да уживаат во дружењето. Доверлив извор потврди дека двајцата биле во постојан контакт за време на заклучувањето. Сепак, Скепт сигурно чувствува нешто кон „Црниот пантер“ Наоми, бидејќи уште во 2018 година се шпекулираше дека тие двајца биле во врска, откако заедно позираа за насловната страница на магазинот GQ. Наоми неодамна покажа колку ѝ значи Скепт објавувајќи колаж од споделени фотографии со раперот што ги сподели на својот Инстаграм профил на неговиот 38 роденден.

  „Никогаш не чекаше работите да ти дојдат по своја волја … секогаш ги создаваш сам и ги споделуваш со Светот, истовремено менувајќи ги излитените погледи на Светот. Имаш најмагичен ум кој никогаш не престанува да создава. И ти си тој верен пријател полн со поддршка кој е тука кога е потребно. Ќе те сакам засекогаш!“, Му напиша Наоми во честитката. Според извори, Адел му подарила на музичарот златен ланец вреден 16 илјади фунти за неговиот роденден. „Им го покажа ланецот на своите пријатели и се чинеше воодушевен. Иако сè уште не се официјално пар, тие се многу блиску“, заклучи изворот.