10 најубави задници на Инстаграм: Дали се согласувате со овој избор?

18 август, 2020
zadnici 2

Задникот е дефинитивно адут кој последниве години се најде во центарот на вниманието, а додека жените порано се обидуваа да им биде колку што е можно помал, денес е тренд голем, заоблен и затегнат задник што дополнително ја потенцира тесната половина.

Мал, голем, тркалезен, спуштен – секој го има, но задникот доаѓа во најразлични облици и големини. Истражувањата покажуваат дека задникот е дел од телото што жените најмногу сакаат да го „затегнат“, креваат и обликуваат преку вежбање, а модата последниве години сè повеќе го истакнува овој женски атрибут.

Секси задникот е исто така многу пребаруван термин на Инстаграм – или како инспирација за тренинг или едноставно за убава глетка, а ова се сопствениците на некои од ’најубавите задници на Инстаграм’, кои претежно припаѓаат на светот на фитнесот.

View this post on Instagram

🌊 😁😄

A post shared by Bru (@bruluccas) on

View this post on Instagram

🦋

A post shared by Stef Williams | Home Workouts (@stef_fit) on

View this post on Instagram

California is calling 🦋 @brukinis

A post shared by Bruna Rangel Lima🦋 (@xoobruna) on

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris