6 април, 2020

Радио

Иако ја покажува својата нова фигура, откако изгуби 45 килограми, јавноста остро ја критикува. Поради последните фотографии, фановите се сигурни дека Адел се опседнала со изгледот и слабеењето.

„Откако ослабе, исчезна насмевката од нејзиното лице. Ова не е старата Адел“, гласи еден од коментарите.

Пејачката е фотографирана додека излегува од еден фитнес центар и се чини дека секој ден станува сè послаба.

Насмевката по која е препознатлива не е ни видлива на овие фотографии.

Кружат приказни дека одлучила целосно да го елиминира шеќерот од нејзината исхрана за да не се најде во ситуација повторно да се здебели.

„Нејзиното исушено и бледо лице кажува доволно за нејзиното здравје“, додаде еден од обожавателите во полемиката околу изгледот на пејачката.

Остави коментар

Почетна // Забава // Адел е опседната со слабеење: Фановите се загрижени за нејзиното здравје, сигурни се дека е на чекор од анорексија!
Горе