Ако сакате да изгледате како БОМБА на 52 години: Погледнете како тренира Џенифер Лопез! (ВИДЕО)

24 септември, 2020
ЈЕЈ ЛООО

Познатата пејачка тренира секој ден

Што и да помислите за Џенифер Лопез (51), има едно што не можете да и го одречете – а тоа е дека таа сè уште изгледа одлично.

Од почетокот на нејзината кариера, Џенифер е позната по тоа што бара рутини за танцување, а нејзините настапи навистина бараат многу сила.

И нема сила без тренинг… секојдневно.

Секако, не е на одмет да ви биде ваш личен тренер  бејзбол ѕвездата Алекс Родригез.

Патем, Лопез ги прави следниве вежби:

  • 400 метри трчање
  • 15 сквотови со тегови
  • 10 склекови
  • Вежби за рамо со тегови – 15 повторувања
  • Вежби за мускулите на грбот – 15 повторувања

На крајот на краиштата, погледнете како изгледа тренингот на Џенифер Лопез: