Бекам повторно се вери

30 март, 2020
бекам

Во морето на несреќни вести што ги мачи луѓето низ целиот свет во последните неколку недели, се појави топла човечка приказна. Имено, таткото на славниот фудбалер Дејвид Бекам, 72-годишниот Тед објави дека се верил со својата долгогодишна партнерка Хилари Мередит.

„Додека во светот сега се случуваат некои поважни работи, драго ни е да објавиме дека сме среќно верени. Чувајте се “, пишува во заедничката објава на парот на социјалните медиуми. Големата пресвртница во животот на Тед се случи околу 18 години откако тој се разведе од својата прва сопруга и мајка на Дејвид, Сандра. Двојката беше во хармоничен брак 33 години, но на крајот им пресуди огромното медиумско внимание што Дејвид го доби.

„Целиот стрес и внимание не беше ситуација што преходно ни беше позната. Мислам дека не бевме подготвени за тоа “, рече еднаш Тед. Инаку, се шпекулира дека фудбалерот не се справил добро со разводот на родителите, со оглед на тоа дека во тоа време имал низа лоши игри во клубот Манчестер Јунајтед.