Беше проблематичен како дете, носеше нож на училиште, а денес ЦЕЛА ПЛАНЕТА е заљубена во него!

22 декември, 2020
screenshot_from_2020-12-21_22-02-05

Денес тој е омилен кај жените ширум планетата и ужива во среќен брак со колешката Ева Меднес.


Рајан Гослинг е роден на 12 јануари 1980 година во Онтарио во семејство на германски, англиски, ирски и шкотски корени.

Неговиот татко, Томас Гослинг, бил трговец патник, а неговата мајка Дона работела како секретарка. Рајан рече дека мормонската вера силно влијаела на неговото семејство, но тој не можел да се идентификува со тоа.


Поради работата на неговиот татко, семејството често се преселувало, а кога тој наполнил 13 години, неговите родители се развеле, па тој пораснал со неговата мајка и постарата сестра Манди. Честите преселувања додека неговите родители биле во брак и неговата проблематична природа придонеле за фактот дека тој често ги менувал училиштата. Како дете, тој сонувал да глуми додека гледал филмови, а својата потреба за сцената ја изразил танцувајќи балет и настапувајќи на свадби со неговиот чичко Елвис Пери и неговата сестра, каде што му оддадоа почит на Елвис Присли.


Но, неговото безгрижно детство беше попречено од АДХД. Така, еднаш, откако го погледна филмот „Рамбо“, тој донесе месарник нож во градинката и го фрли кон децата.
„Можев да убијам некого“, рече тој.


За време на училиште, проблематичното и неприлагодено момче се бореше со концентрација, тој никогаш не успеа да научи да чита, и секој, дури и најмал неуспех, агресија, поради што се враќаше дома полн со модринки и со опомени од наставникот. Децата во класот го сметаа за проблем, само лошите оценки постојано доаѓаа, па неговата мајка беше принудена да го отпише на училиште.

-Мразев да одам на училиште. Немав пријатели се додека не наполнив 14 или 15 години. Учењето дома ми даде чувство на автономија што не сум ја изгубил ниту денес – објасни тој.

Рајан денес целосно се смири, стана миленик на жените ширум планетата и ужива во среќен брак со својата колешка Ева Меднес.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi