„Бесрамна шлаканица на кралицата“ од Хари и Меган: Парот повторно ги крши правилата

13 декември, 2020
profimedia-0547229370-830x0


Од преселбата во САД, Хари и Меган не престанаа да ги кршат кралските правила. Покрај тоа што се ангажираше политички за време на претседателските избори во САД, кои кралското семејство силно ги брани за своите членови, парот сега направи уште еден невиден потег, кој многу Британци го опишаа на социјалните мрежи како „бесрамна шлаканица на кралицата“, пишува The Sun. Имено, следејќи го примерот на наградите што Кралицата ги додели во име на Велика Британија на граѓаните и здруженијата за нивните посебни достигнувања и посветеност на повеќе полиња, како што се човековите права, медицината и придонесот кон културата, сега е воспоставен сличен систем на награди од 36-годишниот принц и две години постарата сопруга како дел од нејзината добротворна фондација Архвел, именувана по нивниот едно и пол годишен син Арчи.

Новинарите добија увид во документите и видоа како велат дека наградите ќе бидат распределени во категориите добротворни цели, образование, наука, литература, расна еднаквост, родова еднаквост, грижа за животната средина, здравје и ментално здравје, и ова се сите теми кои се блиски до срцата на Хари и Меган, и за кои секогаш сакаат да зборуваат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris