Цукерберг претера со кремата за сончање – „Џокер на сурфање”!

22 јули, 2020
cukenberg

Сопственикот и милијардер на Фејсбук , Марк Цукерберг (36) последните денови летува на Хаваи, а го привлече вниманието со своето  необично летно издание.

Сурферите поминуваат неколку часови на екстремно силно сонце, и им е потребна заштита од сонцето, но се добива впечаток дека Цукерберг сепак претера со количината на крема за сончање која ја стави на лицето.

Тој беше во друштво на професионалниот сурфер Каи Лени (27) за време на сурфањето.Како што истакнаа некои од коментаторите на социјалните медиуми, најверојатно се работи за крема со цинк оксид што создава малку повеќе видлив слој на заштита на лицето, но беше предоцна. Креаторот на Фејсбук веќе стана интернет сензација, а голем број луѓе тој ги потсети на филмскиот јунак Џокер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi