Дејвид Бекам објави фотографија со својата мајка и предизвика голема збунетост кај обожавателите

27 јуни, 2020
931bde85dcc5070ba5178ea9ffd5cf96

Дејвид Бекам објавил семејна фотографија со неговата мајка Сандра Бекам, но тој веројатно не ја очекувал реакцијата што ја предизвикал! Имено, многу негови обожаватели забележале една иста работа. „Среќен роденден на најдобрата мајка и баба. Те сакаме и ти посакуваме прекрасен ден“, напишано е во описот на фотографијата со која и честиташе на својата мајка за нејзиниот 71 роденден.

Додека многу обожаватели ја искористија можноста да и честитаат на Сандра за нејзиниот роденден, многумина видоа голема сличност со починатиот принцеза Дајана.

Г-ѓа Бекам изгледа како Лејди Ди; – Не можам да верувам колку изгледа неговата мајка како принцезата Дајана; – Вака би изгледала Дијана стара; – На почетокот ми се чинеше дека се сликавте со Дајана, сега гледам дека таа е вашата мајка – ова се само неколку од многуте коментари на фановите. Мислите ли дека овие две дами изгледаат слично?