Дизајнерката ја покажа неверојатната трансформација на телото: Верувате ли дека ова е дело на природата или не?

6 јули, 2020
irbi

За шест години, нејзиното тело се смени во сесема друг облик

Дизајнерката и моделот Карина Ирби о Авсралија сподели фотографија на која ја покажа својата неверојатна трансформација, за шест години таа се здебели и доби раскошни облини.

На својот инстаграм профил Карина објави две фотографии и така го спореди своето тело, некогаш кога имала 54 килограми и била слаба, и сега кога нејзиното тео изгледа сосема поинаку.

Ирби, која е сопственик на брендот за костими за капење Moana Bikini, истакна дека не правела никакви интервенции и дека нејзиниот резултат е од напорна работа.

– Телото природно растеше и постана силно, вложив многу љубов и напорна работа- изјави убавицата од Австралија.

Фотографијата која ја сподели со милин следбеници имаше илјадници коментари кои нејзината трансформација ја опишаа како “Неверојатна” заблагодарувајќи и се за инспирацијата.

Карина се потсети како очајно пробувала да го одржи телото витко, но кога накачила килограми конечно почнала да се чувствува задоволна.

– Моето тело се менуваше со години и кога ќе видам фотографии од минатото полудувм. некои ќе искоментираат дека изгледам дебело, а јас сум само среќна и здрава- изјавила.

Креаторката на костимите за капење, која призна дека во минатото не се хранела добро, и не се грижела за своето тело, позната е по тоа што споделува видео снимки од нејзините тренинзи.

– Добив тежина, масти и мускули, но сега тренирам 4 пати недлно и јадам колку што е потребно. Неверојатно е што може храната и теговите да направат- изјави во 2018 година кога започна со силните тренинзи.

Ирби секогаш била искрена на друштвените мрежи, споделуваше со слебениците се, од дебелеење до задоволство.

Дали мислите дека оваа девојка навистина успеала природно да постигне вакви облини или за тоа е заслужен хирургот?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi