Дознај колку милионери има во светот според хороскопските знаци!

24 април, 2020
5-Success-Factors-of-Self-Made-Millionaires

Дали сте лав, рак, овен или стрелец не менува многу, сите сме различно. Но една студија, по долго истражување открива дека шансите да станете енормно богати ако сте вага се навистина големи. Зошто? Затоа што вагите се најчести знаци во листата од 250 најбогати според Forbes.

Одиме со ред.

 1. Вага (23 септември – 22 октомври)
  Број на милијардери: 27
  Познати милијардери ваги: Ралф Лорен, Стефан Персон, Лилјана Бетенкур, Алис Волтон
 2. Риби (19 февруари – 20 март)
  Број на милијардери: 22
  Познати милијардери риби: Бернард Арнаул, Руперт Мардок, Мајкл Дел
 3. Рак (21 јуни – 22 јули)
  Број на милијардери: 20
  Познати милијардери кои се рак: Сер Ричард Бренсон (Вирџин Груп), Елон Муск, Хајнекен
 1. Бик (20 април – 20 мај)
  Број на милијардери: 20
  Познати милијардери бикови: Марк Цукерберг, Дејвид Кох
 2. Лав (23 јули – 22 август)
  Број на милијардери: 20
  Познати милијардери лавови: Лери Елисон, Сергеј Брин, Шелдон Аделсон
 1. Шкорпија (23 октомври – 21 ноември)
  Број на милијардери: 16
  Познати милијардери кои се шкорпија: Лорен Пауел Џобс, (вдовица на Стив Џобс), Ванг Jанлин, Бил Гејтс
 2. Близнаци (21 мај – 20 јуни)
  Број на милијардери: 15
  Познати милијардери близнаци: Сер Лен Блаватник, Дејвид Томсон (Томсон Ројтерс), Џим Волтон
 3. Овен (21 март – 19 април)
  Број на милијардери: 15
  Познати милијардери овни: Стив Балмер, Мукеш Амбани, Амансио Ортега, Лери Пејџ
 4. Водолија (20 јануари – 18 февруари)
  Број на милијардери: 12
  Познати милијардери кои се водолија: Мајкл Блумберг, Пол Ален (ко-основач на Мајкрософт), Карлос Слим Хелу
 5. Девица (23 август – 22 септември)
  Број на милијардери: 11
  Познати милијардери девици: Ворен Бафет, Џек Ма, Пауло Леман.
 6. Стрелец (22 ноември – 21 декември)
  Број на милијардери: 8
  Познати милијарди стрелци: Симон Рубен, Дејвид Рубен и Абигеил Џонсон
 7. Јарец (22 декември – 19 јануари)
  Број на милијардери: 8
  Познати милијардери јарци: Владимир Потанин, Џозеф Сафра и Џеф Безос (извршен директор и основач на „Амазон“)