„Драги гледачи, се разведувам!“

20 јуни, 2020
fghjk

Оскаровецот Мет Дејмон со години негува пријателство со водителот Џими Кимел. Дуото тоа го прави на необичен начин – со навреди и тепачки во шоуто на Кимел, но и со обиди да се помири (и повторно да се бори) во психијатриски сесии.

Начинот на кој Мет Дејмон и Џими Кимел ги натера гледачите да се смеат пред години, штотуку стана уште подобро – за време на периодот на самоизолација, Кимел сними емисии од својот дом, каде, „без да знае тој“, актерот живеел цело време. Во неговата спална соба. Со сопругата … „Драги гледачи, ја користам оваа прилика да ви кажам дека одам на годишен одмор, нема да снимам емисии некое време …“, рече Киммел во последната епизода, кога го прекина Мет во бањарка. По кратка расправија, сопругата на домаќинот се искраде од собата, по што објави дека ќе го искористи одморот за развод.