Џулија Робертс има порака за сите жени на светот!

13 јули, 2020
ythh


„Совршенството е болест на многу нации. Ние ги покриваме нашите лица со тони шминка. Ние редовно го користиме ботоксот и гладуваме за „идеална големина“. Ние се обидуваме да го поправиме она што апсолутно не е потребно да се поправи. И, со што првенствено треба да се справиме, останува без наше внимание. Дали знаете што е тоа? “, Започна актерката.


„Тоа е нашата душа. Душа на која е потребна внимателна грижа и внимание. Време е да се справиме со тоа. Кажи ми искрено, како може да очекуваш некој да те сака, ако не се сакаш себе си? Ако ја покриете надворешноста, дали може да се каже дека сте задоволни од самите себе? Не. Сакам да разберете јасно: не е важно како изгледате надвор, ако сте апсолутно празни внатре “, мисли таа и додава дека е време да ги исфрлите маските.

„Денес сакам да им кажам на сите: повеќе нема да користам шминка. Не сакам да носам шминка, затоа што сум уморна од тоа да носам туѓо лице. Време е да ги исфрлите маските. Знам дека имам брчки, но сакам да бидат видени. Тоа е вистинското јас. Сакам да ме прифатите како што сум “, истакнува Џулија. Таа вели дека денес, многумина се оптоварени со нивниот изглед и дека на тој начин тие се непотребно изложени на трошоците.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris