Гигантско бебе шокирало луѓе на интернет, мајката моли да бидат пристојни

25 април, 2020
Naslovna

Ако го забележавте огромното бебе Гавин на TikTok, мора да ве разочараме. Ова е 3-годишно дете, високо 109 цм кое поради бебешкото лице и ќелава глава многу потсетува на бебе.

@kat.027

##gav ##applesandbananas

♬ Apples and Bananas – The Sunshine Singers

Според неговата мајка, Гавин бил голем уште од раѓање. Роден е со должина од 48 цм и тежел 3147 грама.

“Редовно одиме кај педијатар на прегледи и тој е надвор од обичната крива за раст уште од раѓање “, изјави мајката Кар за„BuzzFeed News “.

Нејзиниот син ја сака Ноќта на вештерките, роденденските забави и шарените бонбони. Ги поминува деновите играјќи со мајка му, татко му и 16-годишниот брат Калеб на нивната фарма во Америка. Но, за време на изолацијата тој стана starвезда на „ТикТок“. Кат се приклучи на таа социјална мрежа и го претстави својот син на светот.

@kat.027

##candywasted ##baby ##eastereggs

♬ Ice Ice Baby – Vanilla Ice

Таа започна да објавува снимки од синот и собра 1,4 милиони прегледи за краток рок. Сепак, покрај луѓето што ги освои, има многу негативни коментари. Некои го исмеваат, други ги доведуваат во прашање вештините за родители на Кат и нејзиниот сопруг.