ГОЛЕМИНАТА НЕ Е ВАЖНА!Плус Сајз модел ја брани својата врска џуџест музичар

4 септември, 2020
6288868.0

Плус сајз манекенката Џудокси Јао е масовно навредувана на социјалните мрежи поради нејзината врска со ситници музичар од Гвинеја.

Сепак, манекенката од Брегот на Слоновата Коска, која го доби прекарот Африканка Ким Кардашијан, и нејзиното момче Гранд Пи не се грижат за тролови и одговараат дека големината не е важна.

Парот доби критика и дека биле заедно само од комерцијални причини, но имало и одвратни коментари откако ги споделиле заедничките фотографии на социјалните мрежи. Луѓето мислат дека парот ја лажира својата врска затоа што и двајцата се ѕвезди во Африка, пренесува The Sun.

Една снимка покажува дека се презаситени од фотографите кога заедно се појавиле во јавност. Гранд Пи го нарече Хао своето бебе на Фејсбук. Таа објасни дека нејзината врска со музичарот е силна и дека големината не е важна.

„Среќни сме заедно и тоа е најважната работа“, напиша неодамна на Инстаграм, каде ја следат повеќе од 940.000 луѓе. “Ви благодарам на сите за поддршката. Физичкиот изглед не е важен во врската”, додаде таа.