Обликот на палецот ги открива „тајните“ на нашата личност!

30 ноември, 2020
Screenshot_3_1000x0


Ако сакате да дознаете повеќе за вашиот соговорник, погледнете ги неговите дланки!
Телото открива многу за внатрешноста и помага да се пронајдат начините за комуникација со луѓето. Исто така, вашата тупаница и палец можат да откријат многу за вашата личност.

Палец на врвот

Вие сте веројатно најенергичната личност на светот. Постојано барате нови знаења и впечатоци, обидувајќи се да покриете сè одеднаш. Вашиот распоред не вклучува лежење пред ТВ. Вие сте алтруист до коска, драга личност која секогаш ќе помага и убедува во секое време. Вие правите повеќе отколку што велите, и тоа ве прави, како и вашата сигурност и љубезност, да бидете почитувани и ценети од сите. Вие ги инспирирате сите околу вас, станувајќи лесно почитуван лидер.

Палец внатре

Вие сте паметни и симпатични, но не сте премногу екстровертни. Оние околу вас може да имаат впечаток дека сте тивки и мрачни, но кога ќе ве запознаат подобро, тие чувствуваат дека сте навистина ‘меки’, па дури и доста ранливи. Имате дар да го видите коренот на кој било проблем и начините за негово решавање. Вие сте перцептивни и остри. Прецизноста и размислувањето работат во ваша корист, иако понекогаш барате премногу од себе и станувате премногу загрижени. Затоа ви треба некој да ве разбере без зборови.

Палец на страна

Вашето мото е „секој избира пат за себе“, а вашиот пат е обично тежок. Вие сте практични и сериозни, стоите цврсто и ја знаете вашата вредност. Сепак, стравот од неуспех често ве спречува да донесете смели одлуки: тоа е единственото нешто што може да ви ја разниша самодовербата. Затоа честопати ви треба одобрување и пофалби. Вашите пријатели ја ценат вашата искреност, сигурност и острина. Оние околу вас се чувствуваат заштитени во вашето присуство и секогаш се среќни што се во ваше друштво. Запомнете, со поддршка на вашите најблиски, вие сте способни за сè.

Палецот свртен нагоре

Вие сте скромни. Имате брз ум што создава безброј идеи кои може да изгледаат невозможни на прв поглед. Сакате да го откривате светот, па дури и подобро, имате средства да го сторите тоа. Сепак, понекогаш ви е тешко да се концентрирате на нешто посебно затоа што сакате да го знаете сето тоа. Сите други мислат дека сте енциклопедија и многумина ве прашуваат за совет. Но, вие сте прилично затворени, внимателно ја избирате вашата придружба и им ги давате најважните совети само на избраните.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi