Грабеж кој се уште го боли: Флојд Мејведер за една ноќ остана без накит вреден седум милиони евра

25 мај, 2020
флојд

Флојд Мејведер е познат како човек кој сака луксузен живот.

Славниот боксер постојано има огромни суми пари со него, а момците кои ги плаќа добро, се одговорни за неговата безбедност.

Сепак, пред 12 години, никој не можеше да му помогне на Флојд да сочува накит вреден дури седум милиони долари. Разбојниците влегоа во неговиот дом во Лас Вегас. Тие поминаа низ обезбедувањето и зедоа накит вреден седум милиони долари.

Сторителите никогаш не биле идентификувани. Флојд мораше да се помири со фактот дека тој никогаш повеќе нема да види накит и се сврте кон купување нов.