Хороскоп и чевли: Кој модел е идеален за вашиот знак?

2 мај, 2020
stikli

Добрите чевли се пред се и најзначаен моден додаток, но можат да откријат и дел од нашата личност. Особено ако тие се избрани според карактеристиките на нашиот хороскопски знак. Забавувајте се и погледнете подолу кои чевли би биле идеални за секој лик.

1. Овен – мокасини

Претприемачките квалификувани овни со повеќе задачи се секогаш во движење. Затоа, потребна им е удобна и практична обувка што нема да се меша во нивните различни одговорности. Патиките се дефинитивно вклучени во категоријата удобни обувки, а со нив и класични чевли со рамни стапала како што се „оксфордовки“ или мокасини.

2. Бик – беж салонки

Жените родени како бик генерално претпочитаат многу едноставни чевли кои лесно ќе се вклопат во повеќето комбинации, без украсни апликации и во неутрални бои. За нив одличен избор се салонки во беж боја.

3. Близнаци – неутрални модели со ефективни детали

Близнаците се најпогодни за чевли кои ги откриваат обете страни на нивната интересна и комплицирана личност.

 4. Рак – чевли до глуждови

Деликатни исто како и сопствениците, чевлите до глуждови ќе ја истакнат романтичното доза. Моделите со пастелни бои се идеален избор.

5. Лав – сите чевли кои имаат „личност“

Нема обувки што лавовците не знаат да ги носат. Нивната специјалност се модели со храбри бои или со детали што другите жени не би се осмелиле да ги носат, како што се потпетици во неонски розови тонови.

6. Девица – класичени црни салонки

Жените родени како девица обично ги игнорираат трендовите и се задржуваат за класичните дизајни на чевли. Во нивната гардероба сигурно има простор за обични црни салоники. Се разбира, сјајна кожа!

7. Вага – Папучи со потпетици

Неодлучните ваги што не можат да пресудат дали се расположени за „сериозен“ или обичен модел на чевли, затоа се задоволни со папучи на потпетици. Од една страна, тие можат да функционираат како дневен чевел и лесно ќе се вклопат во вечерните часови.

8. Шкорпија – чевли со животински принт

Шкорпиите сакаат да ја истакнат својата вродена сензуалност, што е дополнително засилено со избор на чевли со храбар животински принт како змија или леопард.

9. Стрелец – патики

Жените родени во знакот на стрелецот се вистински авантуристи, секогаш подготвени за нова авантура. Овој вид на живот е најпогоден за удобни чевли за трчање кои ве прават да се чувствувате слободни и да се движите непречено.

10. Јарец – балетанки

Исто како и жените во знакот на овен, јарците секогаш трчаат од едно до друго место. Најбрзиот и најмирниот начин се балетанките.

11. Водолија – металик или златни чевли

Не ја толерирате досадата во вашиот живот или во плакарот. Затоа возбудливите металник чевли се идеални за вас, со кои веднаш станувате главна ѕвезда на секоја комбинација на облека.

12. Риби – дамски чевли

Дамски чевли или модел со мала потпетица , нестандардни текстури или украсени со впечатливи детали е одличен избор за креативни риби на кои нивните обувки изгледаат како вистинско мало уметничко дело.