И олесна на душата. Кејт Мидлтон конечно призна колку и е тешко

21 јуни, 2020
нм

Во виртуелно предавање на интернет за важноста на менталното здравје што им го даде на студентите на британската државна академија „Оук“, 38-годишната сопруга на принцот Вилијам Кејт Мидлтон за прв пат зборуваше искрено за тоа колку е тешко за нејзиното семејство за време на карантинот, пренесува People. ‘Денес сакам да ви кажам колку е важно да се грижите за другите и да бидете љубезни кон нив. Сите имаме подеми и падови, особено кога нештата се менуваат драстично во нашите животи, како што се случи со сите нас неодамна, ‘Војвотката од Кембриџ започна со предавањето.

Кејт рече дека е јасно дека луѓето сега поминуваат низ „голем опсег“ на чувства затоа што не можат да ги видат своето семејство и пријателите, а потоа призна дека нејзиното семејство не е поштедено. „Ова е навистина тешко време за сите нас. Но, важно е да се знае дека овие чувства и фрустрации се сосема нормални и дека тие нема да траат засекогаш “, рече мајката на шестгодишниот принц Џорџ, петгодишната принцеза Шарлот и двегодишниот принц Луис.

„Разговарањето со некого, било да е тоа пријател, член на семејство или наставник, може да помогне да ви биде полесно“, додаде Кејт. ‘И, исто така можете да им помогнете на другите да се чувствуваат подобро слушајќи ги внимателно и разговарате со нив, или да им помогнете на каков било начин. Малите дела на добрина имаат големо ехо “.

Кејт беше импресионирана од студентот што направи торта за медицинскиот персонал што се бори со коронавирусот и го праша: „Како се чувствувавте кога ја направивте тортата?“. Студентот одговори дека се чувствува добро затоа што им помогна на другите, на што војвотката му ’рече дека треба да се гордее со себе. „Кога им помагаме на другите, се чувствуваме добро“, заклучи Кејт.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi