Има 53 години, младолик изглед и здрава линија за која е заслужна оваа диета

21 декември, 2020
b071a382333c6fe07bf17566c11130d007f06ff1


Според еден странски портал, Џулија Робертс и должи на својата ГИ диета за одличен изглед, кој и обезбедува „вечна младост“, но ги советува сите што сакаат да го испробаат прво да се консултираат со лекар или нутриционист.

ГИ се однесува на гликемискиот индекс на храна, кој беше воведен за класифицирање на добри и лоши шеќери. Гликемискиот индекс е мерка за тоа колку брзо и во која мерка одредена храна влијае на порастот на нивото на шеќер во крвта – се движи од 0 до 100, со храна со висок ГИ (над 70 на скалата) што брзо доведува до пораст на нивото на шеќер во крвта.


На кратко, се јаде скоро целото овошје и зеленчук, освен лубеницата и ананасот, како и млечни производи, јајца, риби и школки, свинско и говедско месо. Белиот леб, белиот ориз, компирот, белото брашно и белиот шеќер се избегнуваат, но се дозволени леб од цели зрна и макарони, кафеав ориз, овесна каша.

Дозволено е дури и пиење умерени количини алкохол, како што е чаша вино од време на време, и иако шеќерот е забранет, можете да го засладите со сладолед без шеќер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi