„Исти“ како пред 20, 30 години: Како изгледаат најубавите жени во светот денес?

7 декември, 2020
61998498

Не постои универзална мерка за убавина затоа што секој има различни идеи за што е привлечно. Според списанието „People“ и неговите уредници, 23 жени (и двајца мажи) се прогласени за најубави луѓе во светот од 1990 година, а некои дами ја имаа титулата неколку пати.


Џулија Робертс е рекордер бидејќи списанието „People“ ја прогласи за најубава жена на светот четири пати – првпат во 1991 година, потоа во 2000, 2005 и 2017 година.

Прва што ја освои титулата американската актерка Мишел Фајфер во 1990 година, кога имаше 32 години, а беше крунисана девет години подоцна.
Џенифер Анистон (2004 и 2016 година), како и Кејт Хадсон (2008 и 2020 година), беа двапати на врвот на листата најубави дами.

Добриот изглед на најубавата жена на светот е благодарение на добрата генетика, но и здравиот начин на живот кој бара конзумирање на балансиран оброк, редовно вежбање, пиење многу вода, но и квалитетен сон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi