Каде со паметов? Полудо не може да биде! На Twitter почна антикампања против Џоковиќ со скандалозни монтажи!!!

24 јуни, 2020
dz

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Џоковиќ, со денови е мета на светските медиуми, но и на целата јавноста што не е во негова корист. По веста дека Новак бил заразен со коронавирус, започнала болна кампања против Србинот.

На Twitter корисниците се натпреваруваат кој ќе го понижи повеќе тенисерот со разни фотомонтажи, го исмеваат поради тоа што има корона и затоа што јавно се изјасни против вакцинирање. Се користи и новиот хаштаг #DjoKOVID

За да се работите полоши, не само што обичните корисници на Twitter удираат по Новак со срамни фотомонтажи, туку и некои медиуми го прават истото. Срамота, ова не можеше да биде позасрамувачко.

Откако објави дека е заразен со вирусот, Џоковиќ, заедно со сопругата Јелена, се повлекоа во двонеделна изолација.