Кајли Џенер оди на празничен шопинг со авион од 72 милиони долари, а сите зборуваат за нејзиниот стајлинг!

24 декември, 2020
1607419518988-1297300484526750194668375633502125761247562n1-830x0

Познатата старлета патуваше надвор од Лос Анџелес за католички Божиќ


Американската ријалити sвезда Кајли Џенер (23) позираше пред својот приватен авион во секси издание само неколку дена откако општеството за заштита на животни ја нападна на улица.

Имено, најмладата милијардерка во светот ги заборави сите напади и обвинувања против неа и позираше пред нејзиниот авион вреден 72 милиони долари, само еден ден пред католичкиот Божиќ.

Сопственичката на козметичката линија “Kylie Cosmetics” и “Kylie Skin” ги покажа тесните стомачни пред да излезе од градот Лос Анџелес во средата попладне на шопинг.

Таа по поводот имаше “smokey eye” на очите, бидејќи ја врзала косата во плетенка, а неодамна ја офарба во огнена црвена боја што ги полуде обожавателите.


Кајли сакаше да ги потенцира резултатите од вежбата, па облече горен дел кој едвај ги покриваше бујните гради и и ги истакнуваше тесниот струк и широките колкови, по кои е позната.


Да потсетиме, најмладата припадничка на кланот Кардашијан-Џенер доживеа голема непријатност за време на викендот, а зачуденото лице не можеше да го скрие ниту под маска за лице.

Имено, Кајли била нападната од Здружението за заштита на животните додека излегувала од некоја зграда во Лос Анџелес, бидејќи организацијата барала познатата убавица да вети дека никогаш повеќе нема да носи животинско крзно и дури тогаш ќе ја остават на мира.

Активистите за заштита на животните ја обиколија Кајли за време на викендот на Беверли Хилс, и по тој повод се обидоа да ја спречат да влезе во автомобилот и ја нарекоа „чудовиште што повредува животни“.

Оваа група беше насочена кон Кајли затоа што носи крзно и купува крзно од лисица од „Монклер“, а тоа не би требало да успее, со оглед на тоа што таа има милиони обожаватели ширум светот, и треба да стане одговорен пример за сите девојки.

Во меѓувреме, претставници на организацијата „ПЕТА“ објавија дека би сакале Кајли да им се придружи на остатокот од нејзиното семејство и нејзината постара сестра Ким Кардашијан (40), кои прифатија да носат само вештачко крзно.

-Нема ништо погрдо од крадење туѓа кожа – рекоа од „ПЕТА“.

-Како што веројатно знаете, сиромашните животни беа мачени и одрани за да добијат крзно. Тоа е навистина ужасно – додаваат од организацијата.

„ПЕТА“ се обидува да ја додаде „Kylie Cosmetics“ во својата база на податоци за овластени козметички компании кои не применуваат суровост кон животните, иако компанијата на Кајли веќе тврди дека не ги тестира своите производи врз животни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris