Како божица: Џенифер Лопез во фустан кој краде воздишки

16 јануари, 2020
j lo

Кога за прв пат овој фустан беше претставен на модната писта, за промоција на колекцијата пролет / лето 2020. на славната либанска дизајнерка Elie Saab, немаше овации, но имаше овации минатата вечер во Лос Анџелес кога Џенифер Лопез прошета по црвениот тепих во овој модел.

На доделувањето на наградите Film Critics Association,  една од ѕвездите на вечерта беше латино дивата, која се врати на филмската сцена по цели две децении со филмот Hustlers.

50-годишната sвезда им се придружи на останатите гости на црвениот тепих и предизвика  овации благодарение на нејзиниот изглед.

Макси фустанот во светло сина боја, се издвојуваше по својот гламурозен изглед за што одговорна беше свилата, и сексипилниот впечаток – за кој одговорно беше длабокото деколте.

Трендовскиот изглед се должи на over-size ракавите, додека силуетата се истакнува благодарение на ременот.

Благодарение на бујното деколте и ласкава фигура, Џенифер Лопез го износи овој фустан на многу позаводлив начин од слабата манекенка која ја прошета пистата пред неколку месеци за време нофицијалното претставување на колекцијата.