Како да ја запросите девојката? 15 креативни идеи што момците можат да ги искористат за да ги израдуваат своите девојки!

17 октомври, 2020
брак


Момци, водете белешки!

Вечното прашање што им пречи на младите момци е како да се запроси девојка на најдобар и најоригинален начин. Планирањето стана многу полесно од појавата на Интернет, каде што се шират феноменално испланирани и извршени предлози, кои ја воодушевуваат не само таа девојка, туку и сите корисници на социјалните мрежи.

Некои се одлучуваат за одредена дестинација, додека други вклучуваат цел тим на луѓе во реализацијата на планот. Постојат момци кои сметаат дека запросувањето е приватна работа што се однесува само на пари, и, се разбира, многу предлози се случуваат во јавност, во ресторани или на забави.

 1. Специјална локација
  Ако не сакате премногу напор, време и пари да инвестирате во организацијата на предлогот, наједноставниот начин е да ја однесете вашата избрана во убава глетка и да чекате зајдисонце. Исто така, ако веќе планирате патување во странство, пронајдете идеална песочна плажа, или стар замок, благодарение на што тој момент ќе остане во убаво сеќавање.
 2. Храна или пијалок
  Тоа е добро познат начин за криење прстен во парче торта или во чаша шампањ. Поквалификуваните успеваат да го постават прашањето на парче хартија во внатрешноста на колачето за среќа.

Сепак, наидовме и на малку помалку елегантен грст. Се случи некој само да напише кечап „Омажи се во замена“ на пица.

Исто така, можете да одите во Старбакс со девојче, да нарачате две кафиња, а нејзината чаша нема да има име, но…

 1. „Погледни надолу“
  Често, магичните работи се гледаат само од далечина, поточно од висина. Може да биде романтично да ја однесете вашата девојка на висока кула, за да уживате во погледот со еден пијалок. Кога девојчето ќе погледне надолу, ќе и биде јасно што е следно.

Проверете неколку оригинални идеи тука:

 1. Флешмоб
  Една вешто кореографска танцова точка бара многу вежбање и организација. Исто така, флеш-толпите обично се случуваат на зафатени јавни места. Потребна ви е многу храброст за да го направите тоа.

Погледнете го ангажманот „флеш моб“ во центарот на Лондон:

 1. На излет
  Љубителите на природата можат да организираат убав пикник со нивниот партнер. Шампањ и јагоди во прекрасно поле со цвеќиња ќе обезбедат романтична атмосфера.
 2. Во снегот
  Кој вели дека зимата не е романтична?

Пронајдете прекрасна ливада, парк или шума каде свеж, бел снег е сè уште недопрен. Потоа украсете еден мал агол. Напишете нешто на снегот, запалете свеќи и украсете сè со ливчиња од роза.

 1. Вести, новости !!!
  Ако вашата мила сè уште го чита печатот, предложете да и купите весник тоа утро. Некаде вешто залепевте лажна вест. Што ќе биде во тие вести, зависи од вас.
 2. Цвеќиња
  Многу жени обожаваат цвеќиња. Не е важно дали ќе го декорирате станот или избраната локација со рози или ќе однесете девојче на поле со сончогледи или лаванда, без оглед какви се вашите планови, неколку ливчиња нема да бидат важни.

10.Карикатура
Вие и вашата девојка шетате по прометна улица, како што е Кнез Михајлова. Забележете го уличниот сликар и предложете им на девојките да прават портрет заедно. Кога уметникот ќе заврши, тој ја свртува сликата кон вас, а вашата девојка се гледа себеси, а вие клекнувате со прстен во раката.

 1. Дизни магија
  За многу девојки, кои сè уште се убители на цртаните филмови на Дизни, идејата за запросување во Дизниленд е совршена. Ако вашиот предлог може да почека за отворање на границите кон Франција, а вашиот паричник може да издржи на таков луксузен начин на изразување љубов, тогаш дефинитивно треба да ја реализирате таа идеја.
 2. Тетоважа
  Не мора да ја истетовирате вашата избрана „Омажи се за мене“, но можете да испланирате предлог во салон за тетовирање и да пронајдете заедничка тетоважа што ќе ја направите.

Погледнете како овој човек ја запроси својата девојка, која прави тетоважи:

 1. Книга
  Ако една девојка сака да чита, ќе мора да ја осакатувате нејзината омилена книга. Направете дупка во книгата што моментално ја читате или за која знаете дека ќе се отвори наскоро. Некако натерајте ја да го отвора додека сте присутни и гледајте како се менува изразот на лицето кога ќе го најде прстенот во книгата.
 2. Графит
  Донекаде нелегален начин на предлагање. Ако сте вистински уметник кој ги разубавува урбаните средини со своите графити, и додава малку боја на сивите руди, посветете one едно „дело“ на вашата девојка.
 3. Домашни миленици
  Ако имате мачка или куче, можете да побарате нивна помош за да предложите. Најчестиот начин е да ставите прстен на ѓерданчето од вашето домашно милениче, но исто така може да излезете со нешто покреативно.