КАКО ТАЈСОН ГО ПОДМИТИ ПОЛИЦАЕЦОТ СО НОВОТО БЕНТЛИ: Мојата сопруга најде кондоми и направи целосен хаос!

29 септември, 2020
тајсон

Легендарниот боксер зборува во свој стил.

Мајк Тајсон не престанува да изненадува.

Откако неодамна изјави дека се храни само со месо од бивол и дека поради тоа сега е посилен од порано, легендарниот поранешен боксер уште еднаш имаше интересна приказна.

Оваа, сепак, се однесуваше на неговата сопруга, која го фати назад во 1988 година со кондоми во џебот. На крајот, поради тоа, Тајсон остана без „Бентли“.

Во интервјуто Тајсон зборуваше за детали од пред 30 години, кога беше 21-годишна sвезда и најмладиот шампион во тешка категорија во историјата на боксот.

“И покрај тоа што бев шампион, јас сум од момците на кои не им е грижа и ќе одам да јадам хамбургери без никаков проблем. Отидов таму со сопругата Робин Гивенс, кој во еден момент ми најде кондоми во џебот. Но, не и оние што може да се купат. во близина на продавницата “, призна Тајсон.

Потоа додаде што се случило после тоа.

“Таа истрча и веднаш отиде во Бентлито, кој беше сосема нов. Беше толку лута, се заби во автомобилот пред нас. Сопственикот на автомобилот излезе, пристигна полицијата, тие почнаа да поставуваат прашања и јас бев во паника.”

Тајсон, иако е светски шампион, сепак беше „дете“ кое едноставно не сакаше да биде уапсен.

Отидов кај полицаецот и само му реков: „Слушај господине, земи ја колата.“ Кога ми рече „Немој да ми го нудиш тоа“, знаев дека тој навистина го сака тоа. Потоа додадов: „Не, не, вие го ставате својот живот на коцка,земете го проклетиот автомобил”,Робин и јас викнавме такси а потоа летавме кон Њујорк“, рече Тајсон.