Кејт и Вилијам со децата прв пат во јавност по карантинот

22 јуни, 2020
хбјнм,хјнм,

Од воведувањето на карантинот во Велика Британија од страна на Војводата од Кембриџ, 37-годишниот принц Вилијам и Кејт Мидлтон не излегоа во јавноста, но комуницираа со неа исклучиво преку социјалните медиуми и конференциите на Zoom. Затоа, многу Британци беа задоволни што го видоа семејството на принцот Вилијам на нивната прва јавна посета, што се одржа паралелно со мало релаксирање на мерките на претпазливост, пренесува today.com. Иако презедоа некои од одговорностите на кралското семејство од принцот Хари и Меган Маркл, Вилијам и Кејт се однесуваа среќно, и тие имаа две причини за тоа – принцот го прослави својот 38-ти роденден, но и Денот на таткото што се слави денес во Америка и Велика Британија .

По повод Денот на таткото, кој се слави денес во САД и Велика Британија, Кејт на својот официјален профил на Инстаграм и Твитер сподели две нови фотографии од нејзиното семејство што таа лично ги фотографираше во Анмер Хол на почетокот од овој месец. Игрите на Вилијам и децата не можеа да испаднат послатки пред објективот на Кејт, па затоа не е изненадување што фановите почнаа да ги споделуваат овие фотографии на социјалните медиуми – со брзина на светлината.