Кејт му забранила на принцот да им се приближува на децата

26 јуни, 2020
lkm,.

Откако кралското семејство беше потресено од скандал кон крајот на минатата година во кој 60-годишниот принцот Ендрју беше поврзан со сексуална афера предводена од починатиот Џефри Епштајн, американски финансиер осуден за сексуален предатор, многу членови на најпознатото семејство на Велика Британија му свртеа грб на принцот. Една од нив, според National Enquirer, е сопругата на принцот Вилијам, 38-годишната Кејт Мидлтон, која како мајка на три мали деца, беше особено вознемирена од информациите дека Ендру е вмешан во секс скандал со малолетни деца.


Според медиумите, во моментот кога Кејт дознала за поврзаноста на принцот со аферата, таа започнала хистерично да вика, а потоа му забранила да се приближува кон своите деца, шестгодишниот принц Џорџ, петгодишната принцеза Шарлот и двегодишниот принц Луис. Иако обвинувањата не се официјално потврдени, 60-годишниот војвода од Њуујорк беше виден само во близина на децата во неколку наврати, а нивните родители во тоа време беа со нив.