Ќе се забавува без Хари: Меган Маркл одлучи да се појави на гламурозната забава, а друштво ќе и прави ОВА МОМЧЕ!

2 март, 2020
Capture

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, треба да се појави на еден од најгламурозните настани оваа година – Мет Гала, на кој присуствува само „кремот“ на Холивуд.

Според извештаите на странските медиуми, Меган треба да се појави на црвениот тепих со уредникот на магазинот „Vogue“, Едвард Енинул, и ова ќе биде првото појавување на Маркл во јавноста, откако избувна скандалот во кралското семејство и откако таа и принцот Хари се осамостоија и станаа финансиски независни.

Извор открива за „The Sun“ дека Меган се одлучила за „гламурозен андроген“ изглед, што ќе биде тема на овогодинашната Мет Гала.

– Мет Гала јасно дефинира кој е кој во шоубизнисот. Секако дека Меган е едно од имињата на врвот на списокот, а Едвард и неговиот тим се возбудени што ќе оди со нив. Меган сака повремено да излегува без Хари да повторно се изгради како име во  Холивуд – додаде изворот.