Кралицата и го скрати на принцезата подарокот што им го подари на принцовите

26 јули, 2020
кјнкјн,јм

Принцезата Беатрис, 31-годишната ќерка на принцот Ендру, син на британската кралица Елизабета, се ожени со грофот Едоардо Мапели минатиот петок, но не го доби истиот кралски подарок од кралицата како принцот Хари и принцот Вилијам кога тие го изговорија судбоносното да Кејт Мидлтон и Меган Маркл, пишува express.co.uk.

princeza beatrice

Ова е, се разбира, вина на сложените и строги кралски правила кои секогаш им даваат предност на машките членови на семејството. Кралицата затоа им ги подари кралските титули на војводата од Кембриџ (Вилијам) и војводата од Сасекс (Хари) на нејзиниот 35-годишен внук Хари и тригодишниот внук Вилијам, како и на нивните сопруги, но принцезата Беатрис и нејзиниот сопруг не беа почестени. затоа што Беатрис е женско.

Kraljica Elizabeta II.


По венчавката, принцезата Беатрис официјално ќе се вика само „Нејзиното кралско височество принцезата Беатрис“, а за утеха ќе и биде доделена титулата што ја „заработила“ со тоа што се омажи за сопругот на Грофот – така ќе биде и наречена Грофица. Да потсетиме, свадбата на принцезата Беатрис се случи со многу помалку помпа и славење од свадбата на Хари и Вилијам, пред се поради карантинот и строгите епидемиолошки мерки што беа воведени. Иако цел живот сонуваше за огромна и раскошна свадба, Беатрис мораше да се направи со интимна церемонија на која присуствуваа само околу 20 члена на семејството со „сина крв“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi