Македонско девојче испрати светска порака за заштита на океаните!

10 јуни, 2020
океани

Светскиот ден на океаните се одбележа со порака која ја испратија 102 дечиња од 44 земји ширум светот.

Меѓу нив и нашето девојче, Кики од Македонија. Кики и е позната на македонската јавност по учеството во детската емисија “Дајте музика”.

Овие чувари на океаните се собраа под закрила на @planetoceano да го одбележат World Oceans Day и да пренесат порака за важноста за зачувување на океаните и подводниот свет.

Пораката е исптратена. Останува на нас да ја примиме, да ја разбудиме свеста и да преземеме акција за подобра иднина за сите нас!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum